Trīspadsmitā starptautiskā kognitīvo zinātņu, loģikas un komunikācijas simpozija atklāšana (8.decembrī, 2018)

08.12.2018. Off By PhD School Administration

Visi interesenti ir aicināti uz “Trīspadsmitā starptautiskā kognitīvo zinātņu, loģikas un komunikācijas simpozija” atklāšanu, kas notiks šī gada 8.decembrī plkst. 9:15 Latvijas Universitātes Mazajā aulā (Raiņa bulv. 19).

Pasākumu atklās Čikāgas Universitātes izcilības profesore un viena no zīdaiņu uztveres pētniecības stūrakmeņiem Amanda Vudvarda.

Simpozija šī gada tēma ir Notikumu un objektu uztvere. Galvenā atziņa, kas caurvīs simpozija ziņojumus — cilvēka pieredze un uztvere ir sakārtota notikumos laikā, un notikumi ietver objektus telpā. Šogad izdevies sapulcināt nozīmīgākos pētniekus, kas runās par

• notikumu un objektu uztveres līdzību (prof. Dž. Zaks, Vašingtonas Universitāte, ASV),
  • notikumu un laika saistību (prof. K. Sinha, Ķīna),
  • notikumu un objektu atveide valodā (prof. Glanzbergs, Ziemeļrietumu Universitāte, ASV, prof. P. Dekers, Amsterdamas Universitāte, prof. Aleksis Velvuda, Dienvidkarolīnas Universitāte, ASV),
  • notikumu atveide mākslīgā intelekta sistēmās (Prof. Džeimss Pustejovskis, Brendais Universitāte, ASV).

Pasākuma kulminācija būs Roberta Blumberga izcilības lekcija, kuru nolasīs Indianas Universitātes izcilības profesors, ASV mākslu un zintāņu akadēmijas loceklis Roberts Goldstouns. Šo ikgadējo lekciju aizsākam ar Latvijas Republikas konsula Ilinoijā Roberta Blumberga atbalstu.

13. starptautiskais kognitīvo zinātņu, loģikas un komunikācijas simpozijs “Notikumi un objekti uztverē, kognitīvajos procesos un valodā” notiks no šī gada 8. līdz 9. decembrim. Tā mērķis ir veicināt domu apmaiņu starp kognitīvo zinātņu speciālistiem par laika, notikumu, objektu uztveri.

Ar simpozija pilnu un aktualizētu programmu var iepazīties internetā: https://www.lpcs.lu.lv/13thsymposium/programme/

Par Roberta Blumberga izcilības lekciju: https://www.lpcs.lu.lv/13thsymposium/robert-blumberg-distinguished-lecture-in-cognitive-science/

Papildus informācija: lpcs@lu.lv