Izgāztuves vai nākotnes resursu “bankas konts”? (1. novembrī, 2018)

01.11.2018. Off By PhD School Administration

Doktorantūras skola “Zemes resursi un to ilgtspējīga izmantošana”, 2018. gada 1. novembrī aicina interesentus un doktorantūras skolas dalībniekus apmeklēt  Dr. Jaija Jāāni vieslekciju “Izgāztuves vai nākotnes resursu “bankas konts”?”

Vairāk kā 2 miljardi tonnu atkritumu ik gadus nonāk izgāztuves. Eiropas Savienībā vien ir ap pusmiljonu senu pamestu un slēgto izgāztuvju. Tās joprojām piesārņo augsni un gruntsūdeņus, kā arī nereti emitē siltumnīcefekta gāzes. Bet varbūt mēs varam tās izmantot savā labā?

Dr. Jaija Jāāni ilgstoši pētījis ekstrakcijas metodes, lai pilnveidotu tehnoloģijas saistībā ar resursu atkārtotu izmantošanu, atgūšanu un atgriešanu aprites ekonomikā. Galvenokārt literatūrā apkopojot šīs aktivitātes dēvē par “landfill mining” jeb atkārtotu resursu pārstrādi no izgāztuvēm. Lekcijas gaitā tiks skatīti jautājumi saistībā ar atkārtotas resursu izmantošanas problēmām, ekstrakciju, sekundāro izejvielu atgūšanas potenciālu un izaicinājumiem.

Lekcija notiks 1. novembrī no 10:30 līdz 11:20 LU Dabaszinātņu akadēmiskā centra 319. auditorijā.